Sajtóközlemények a hazai autósport csapataitól

Mitropa Club győzelemmel tért haza az Opatija Rally-ról a Horváth Rallye Ase párosa, a Matics Mihály – Németh 16V Péter duó, akik a sok trófea ellenére sem emlékeznek szívesen vissza a horvátországi versenyre.

Nem a hírhedt aszfalt, hanem a technika ördöge tett keresztbe Gyarmati Ariel és Kocsis György sikeres szereplésének az Opatija Rallyn.

Dobogós helyezéssel tért haza a horvátországi Opatija Rally-ról a Merencsics Árpád – Kondella-Fülep Edina duó.

Pályafutása egyik legnehezebb versenyével kellett megküzdenie Wirtmann Ferencnek és Kerekes Józsefnek, a Historic Rally Európa-bajnokság második futamán, a Vltava Rallyn.

Háromból két párossal is a dobogón végzett a Horváth Rallye Ase a 2022-es Eger Rally-n.

A hétvégén újabb állomásához érkezik a Mitropa Rally Club sorozat, amiben Gyarmati Ariel és Kocsis György is képviselteti magát. Ez úttal festői környezetben, a horvát tengerparton és környékén, Opatijában rendezik meg a következő bajnoki fordulót. A siófoki páros most is a győzelemre hajt, a versenytársak mellett azonban a hírhedt fehér aszfalt is megnehezítheti ebben dolgukat.

Négy év után tér vissza Wirtmann Ferenc és Kerekes József a historic rally Európa-bajnokságra a Ford Escort Mk II-essel, amellyel 2018-ban a 3-as (D) csoportban az év végi második helyen végeztek.

A 2016-os egri kategória győzelem óta sikertelen volt hazai pályán a Gulf Racing Hungary Peugeotos párosa, a Strider Zoltán – Apkó András duó. Ezt a rossz sorozatot 2022-ben egy Rally2 abszolút negyedik és kategória második hellyel törték meg.

Egerből és a romániai Hargita Rally-ról is sikeresen, több dobogós helyezéssel tért haza a PSZA Motorsport csapata. Az örömkönnyeiket sajnos rossz dolgok beárnyékolták, mert a legjobb helyezés mellé a legnagyobb esés társult.

Nagy reményekkel vágott neki az idei Eger Rally-nak a Solid Racing Team Ladás alakulata, a Kállai Tamás – Szilassy Arnold duó, ám a célba érős terveik a harmadik gyorsasági szakaszon füstbe mentek.

Újult erővel és régi-új navigátorral készül a Rally2-es Bajnokság második egri futamára a Solid Racing Team versenyzője Kállai Tamás.

Három párossal vág neki a 2022-es Eger Rally-nak a Horváth Rallye Ase.