Rallyheart.hu a Facebookon! Rallyheart.hu a Twitteren! Rallyheart.hu az Instagram-on! Rallyheart.hu a Youtube-on! google plus icon Rallyheart.hu kapcsolat!rss icon

Sajtóközlemények a hazai autósport csapataitól

Hat szakaszt nyert meg az MR Racing Hondás duója az 52. Aquaprofit Mecsek Rallye a 2WD Kupában, ám a verseny előtti technikai nehézség meggátolta őket a jó szereplésben.

Fontos pontokat szereztek a CREDOBUS-LPWMSport versenyzői az idei hazai bajnoki szezon hetedik futamán az 52. Aquaprofit Mecsek Rallye-n.

Egész jól indult a Strider Zoltán - Bárdos Péter duó idei Mecsek Rallye-ja, az első nap végén a páros az ORC 5. helyén állt, ám egy defekt miatt visszacsúsztak. A Korda Racing Mitsubishis duója végül a hetedik helyen zárta a versenyt.

Vegyes érzelmekkel zárták a Korda Racing versenyzői az idei Mecsek Rallyt, Kazár Miklós az abszolút negyedik, Hevesi István pedig az ORC értékelés abszolút második helyén zárta a viadalt.

Pályafutása egyik legjobb versenyét vívta Wirtmann Ferenc és Kerekes József a Mecsek Rali historic-Európa-bajnoki futamon. A Ford Escort Mk II-essel az utolsó méterekig szoros küzdelemben voltak a Pettersson–Nilsson kettős Porschéjával, amelyet sikerült legyőzniük. Wirtmann állítása szerint ez volt élete legnagyobb győzelme.

38 ország 143 versenyzője vívott meg az olasz ROK-bajnokság Mini kategóriájának szezonzáró rendezvényén az International Finalen, amelyen Krózser Menyhért több figyelemre méltó eredményt mutatott fel.

Az abszolút 2. helyen fejezte be az 52. Mecsek Rallye-t a Turán Motorsport kettőse, Turán Frici és Bagaméri Laci. Közel 180 versenykilométer megtétele után, több szakaszgyőzelemmel a hátuk mögött tartani tudták előnyüket a bajnokságban.

Komoly csatákra készül Velenczei Ádám és Szedő Csaba az idei Mecsek Rallyn, amely a bajnokság eddig állomásihoz hasonlóan számos újdonságot is tartogat a Korda Racing versenyzői számára.

Nagy csapattal érkezi az idei Mecsek Rallyra a Korda Racing, a csapat versenyzői négy különböző bajnoki sorozatban törnek a babérokra az Országos Rallye Bajnokság és az FIA Historic Rally Európa Bajnokság hétvégi állomásán.

Az első Mecsek Rallye-jára készül ifj. Fogarasi Attila, aki ezúttal a korábbi navigátorát Toloczkó Pétert ülteti a jobb egybe. Az MR Racing Hondás alakulata a pécsi versenyen szeretné életben tartani az ötös géposztály bajnoki esélyeit.

Új párossal és öt autóval készül az 52. Aquaprofit Mecsek Rallye-ra a CREDOBUS-LPWMSport csapata. A négy megszokott autó mellé ezúttal egy Historicos páros csatlakozik.

Egy szerdai tesztel hangolódott a 2018-as Mecsek Rallye-ra a Korda Racing Mitsubishis párosa a Strider Zoltán - Bárdos Péter duó, akik egy esetleges jó pécsi eredménnyel nagyot ugorhatnának az ORC pontversenyében.