A regnáló WRC2 bajnok Andreas Mikkelsen nyerte a németországi Lausitz Rallyt az új Škoda Fabia RS Rally2-vel.

Az új Fabia eredetileg a Finn Rallyn debütált volna, azonban az autóipart hátráltató alkatrészhiány miatt a Škoda Motorsport késleltette az ütemtervét, és inkább az ügyfeleik kiszolgálására koncentráltak. A hétvégén megrendezésre kerülő Lausitz Rallyn végül bemutatkozhatott az Škoda Fabia RS Rally2 Andreas Mikkelsennel és Torstein Eriksennel a fedélzetén. A norvég páros a tíz gyorsasági szakaszból hatot megnyert a Toksport WRT által felkészített autóval, és végül több mint 20 másodperccel ért célba a JWRC 2020-as bajnoka, Tom Kristensson előtt. A dobogó legalsó fokára a hazai közönség előtt autózó Matthias Kahle állhatott fel.