Ezen a hétvégén rendezték meg a 14. Rally di Alba-t, ahol az első négy helyen Hyundai i20 R5-tel versenyző pilóta ért célba. A futamon külön kategóriát írtak ki az új generációs WRC-knek, ahol szintén a Hyundaiok domináltak.

Az északnyugat-olaszországi Alba környékén megrendezett aszfaltos viadalon kilenc gyorsasági várt a pilótákra. A BRC Racing Team Hyundai i20 R5-ösével induló Craig Breen remek tempóban közlekedett, és öt szakaszsikert is elkönyvelhetett. Az ír pilóta végül 8.7 másodperccel ért célba a finn Jari Huttunen előtt, míg a dobogó legalsó fokára Dani Sordo állhatott fel. A negyedik helyen a hazai közönség előtt autózó Luca Rossetti teljesítette a távot az R5-ös Hyundaijal.

200802 rallydialba n2

A World Rally Car-ok kategóriáját is uralták a Hyundaiosok. Thierry Neuville egy kivételével az összes szakaszt megnyerte az i20 Coupe WRC-vel. A belga mögött a WRC 2019-es világbajnoka, Ott Tänak ért be, míg a harmadik Pierre-Louis Loubet lett. A negyedik pozíciót az olasz Luca Pedersoli szerezte meg, megelőzve a Ford Fiesta WRC-vel induló honfitársát, Manuel Villat.