Oliver Solberg a második helyen ért célba az észt rallybajnokság idei ötödik futamán, a Lõuna-Eesti Ralli-n. A fiatal norvég pilóta csupán 3,9 másodperccel maradt le a dobogó legmagasabb fokáról.

A Volkswagen Polo GTI R5-tel versenyző Solberg a tizenegy gyorsaságiból ötöt megnyert, a maradék hat szakaszon pedig a második időt autózta, és végig tartani tudta a tempót a Ford Fiesta WRC-vel induló Georg Gross-szal.
Mikko Hirvonen szintén rajthoz állt a murvás futamon az MM Motorsport Ford Fiesta R5-ösével, de technikai hiba miatt nem tudta teljesíteni a távot.

„Ez egy fantasztikus verseny volt számunkra. Nagyon jól éreztük magunkat az autóban, a csapat pedig ismét tökéletes munkát végzett. Megnyertük az EMV2 kategóriát, az összetettben pedig a másodikak lettünk, csupán 3,9 másodperccel elmaradva egy top WRC-től. Nagyon elégedett vagyok a teljesítményünkkel.” –nyilatkozta a 17 esztendős Oliver Solberg.