A hétvégén rendezték meg a horvát rallybajnokság idei negyedik futamát, az Opatija Rallyt, ahol Hadik András, és Hideg Krisztián is felállhatott a dobogóra.

Az első versenynapon egy 6 kilométeres pályát kellett kétszer abszolválnia a mezőnynek. A Breza 1-en a Hyundai i20 R5-tel induló Rok Turk 0,6 másodperccel volt gyorsabb Hadik Andrásnál, de a következő körben a magyar pilóta 1,5 másodperccel tudott jobb időt autózni szlovén riválisánál. Az összetettben Hadik 0,9 másodperces előnnyel várta a vasárnapi folytatást.

190506 rally opatija n2

Vasárnap kilenc gyorsasági szerepelt a verseny programjában. Rok Turk remek tempóban kezdte a napot a vizes körülmények között, ugyanis megnyerte az első szakaszt, és ezzel átvette a vezetést az összetettben Hadiktól. A negyedik gyorsot a szlovák Vlastimil Majerčák nyerte meg a Ford Fiesta R5 volánja mögött, míg a következő pályán, a 11,49 kilométer hosszú Učka 1-en Hadik András száguldott végig a leggyorsabban. A folytatásban Rok Turk három, Hideg Krisztián kettő, Hadik András pedig egy szakaszsikert könyvelhetett el. A futamot végül a Rok Turk - Blanka Kacin kettős nyerte meg a Hadik András - Kertész Krisztián-, valamint a Hideg Krisztián – Kerék István páros előtt. A top 10-be még Fogasy Gergelyék, Lovász Pálék, valamint Szilágyi Jánosék fértek be. A Kovács Antal – Istovics Gergő páros számára idő előtt ért véget a futam, miután lecsúsztak az útról.

A horvát értékelésben Hideg Krisztián végezett az élen, megelőzve Szilágyi Jánost, valamint Viliam Prodant. A Mitropa Kupában Rok Turk diadalmaskodott Fogasy Gergely és Lovász Pál előtt. A CEZ-ben szintén Rok Turk nyert, megelőzve Hadik Andrást, Hideg Krisztiánt és Szilágyi Jánost.