Nasser Al-Attiyah a Manateq Qatar International Rallyn debütált a Volkswagen Polo GTI R5 volánja mögött. A katari pilóta gyorsan összebarátkozott a kis méregzsákkal, ugyanis sikerült megszereznie a 70. futamgyőzelmét a közel-keleti rallybajnokságban az új kocsival.

Március 14-16 között rendezték meg a 2019-es FIA MERC nyitófutamát, a Manateq Qatar International Rallyt. Nasser Al-Attiyah ezen a versenyen állt először rajthoz a VW Polo GTI R5-tel. A sorozat tizennégyszeres bajnoka az összes szakasikert bezsebelte, és végölt több mint 3 perces előnnyel ért célba honfitársa, Abdulaziz Al-Kuwari előtt. A pódium legalsó fokára Hamed Al-Thani állhatott fel, igaz ő már több mint 11 perccel maradt el a futamgyőztes Al-Attiyah-tól.

„Fantasztikus érzés, hogy sikerült megszereznünk a Polo első győzelmét a közel-keleti rallybajnokságban.” –kezdte Nasser Al-Attiyah. „A csapat fantasztikus munkát végzett, az autó pedig tökéletesen működött. Gyorsan összebarátkoztam a Polo-val. Olyan érzésem volt, mintha már régóta ezzel a kocsival versenyeznénk. Most gőzerővel készülünk a Jordan Rallyara, ugyanis nagyon fontos számunkra ez a bajnokság.”