A hétvégén rendezték meg a Norvég Rally Bajnokság idei második futamát, a Rally Hadeland-ot. A havas viadalon Ole Christian Veiby diadalmaskodott a VW Polo GTI R5-tel, megelőzve Mads Østberget valamint Henning Solberget.

A Jaren környéki eseményen hat szakaszt kellett abszolválniuk a pilótáknak, ami összesen 83,34 kilométernyi versenytávot jelentett. Az első gyorsaságin, a 8,13 kilométeres Læhrensetervegen-en Eyvind Brynildsen száguldott végig a leggyorsabban a Skoda Fabia R5-tel. A következő szakaszt, a közel 27 kilométeres Sagvollen 1-et Ole Christian Veiby nyerte meg a Volkswagen Polo GTI R5 volánja mögött, és az összetettben is az élre ugrott. A következő két pályán Brynildsen végzett az élen, így visszavette a vezetést volkswagenes riválisától. Az utolsó előtti szakaszon ismét Veiby bizonyult a leggyorsabbnak, míg Brynildsen hibázott, és csak a 11. helyen teljesítette a Sagvollen 2-öt. Az utolsó gyorsaságin Mads Øtberg is feliratkozott a szakaszgyőztesek közé. A Citroen C3 R5-tel versenyző norvég 0,8 másodperccel autózott jobb időt Brynildsennél a 6,88 kilométeres Helgedalen 2-ön. A havas viadalt végül Ole Christian Veiby zárta az élen, megelőzve Mads Østberget és Henning Solberget.

Mindhárom pilóta rajthoz áll a rally világbajnokság következő futamán, a Svéd Rallyn is, így a Rally Hadeland egy tökéletes lehetőség volt számukra, hogy ráhangolódjanak a havas vb futamra.