Több magyar párosnak is szurkolhattunk a hétvégén megrendezésre kerülő Rally Opatija-n, amely a horvát bajnokság mellett a Mitropa Kupa idei harmadik állomása is volt.

A 27. Rally Opatija-n 11 gyorsasági szakasz szerepelt a programban, ami közel 103 kilométernyi versenytávot jelentett. Az abszolút értékelésben a szlovén Rok Turk – Blanka Kacin páros végzett az élen egy Peugeot 208-assal, megelőzve a horvát Viliam Prodan – Zoran Raštegorac kettőst. A pódium legalsó fokára a Ford Fiesta R5-tel induló Kovács Antal – Istovics Gergő páros állhatott fel. A Top 10-be még Hideg Krisztián, Fogasy Gergely, Lovász Pál, Manuel Kössler, Várkonyi Szabolcs, Aleks Humar és Hermann Gassner fért be.

A Mitropa Kupában kettős magyar-siker született. A Fogasy Gergely – Berendi Dávid duó megszerezte az első helyet a Peugeot 208 T16-tal, megelőzve a Hyundai i20 R5-tel versenyző Lovász Pál – Kürti Tamás alakulatot. Várkonyi Szabolcs, Makai Gergellyel az oldalán a negyedik pozícióban ért célba a Hyundai-jal, míg a Kanyik Antal – Nyirfás Julianna kettős a 10. pozícióban teljesítette a távot a Peugeot 208 R2-vel. Hoffer Zsolték a 13., Puskádi Jánosék pedig a 15. helyen zárták a futamot.
A Mitropa Historic Cup-ban a Merencsics Árpád – Kulcsár Dániel egység a hetedik helyet szerezte meg a Suzuki Swift GTI-vel.