A kilencszeres rallyvilágbajnok Sebastein Loeb hatalmas fölénnyel nyerte meg a Rallycircuit Cote d’Azur-t.

Loeb mögött a WTCC négyszeres bajnoka, Yvan Muller ért célba, míg a dobogó legalsó fokára a Thibault Durbec állhatott fel Le Castellet-ben.

Sebastien Loeb hibátlanul vezetett a Paul Ricard versenypályán első alkalommal megrendezésre kerülő Rallycircuit Cote d’Azur-on, és mind a tíz szakaszon a legjobb időt autózta. A francia pilóta egy DS3 WRC-vel állt rajthoz, az itinert pedig felesége, Séverine olvasta neki. A Loeb házaspár 1 perc 48 másodperccel bizonyult jobbnak a szintén DS3 WRC-vel versenyző Yvan Muller – Guy Leneveu párosnál. A Sebastien Loeb Racing színeiben szereplő Quentin Giordano a negyedik helyen teljesítette a távot az R5-ös Peugeot-val, és ezzel ő lett a legjobb nem WRC-s pilóta.

161212 loeb n2

A viadalra 12,000 néző látogatott ki, hogy szurkoljon kedvencének, mivel Loebön és Mulleren kívül rajthoz állt például Romain Dumas valamint Daniel Elena és Matthieu Baumel is, akik a historic mezőnyében indultak. Elena számára idő előtt ért véget a futam, miután Simca 1000 Rally 3-asán technikai hiba jelentkezett, ahogy a Porsche 911 SC-vel induló Matthieu Baumel sem ért célba. A historic értékelést Érik Comas nyerte egy Lancia Stratos HF volánja mögött.

„Boldog vagyok, hogy sikerült itt nyernünk. Az elsődleges célom az volt, hogy jól érezzük magunkat, és végül minden jól alakult. Séverine ismét remek munkát végzett, ahogy a csapat is tökéletesen tette a dolgát. Fantasztikus érzés így befejezni az évet. Gratulálok Quentin-nek (Quentin Giordano) is, hogy a legjobb R5-ös versenyzőként ért célba.” –nyilatkozta Loeb.