Alexey Lukyanuk az Azori-szigetek után Gran Canarián is diadalmaskodni tudott a Ford Fiesta R5 volánja mögött.

Az orosz pilóta a tizennégy gyorsasági szakaszból tízet megnyert, és végül több mint 50 másodperccel ért célba honfitársa, Nikolay Gryazin előtt. A dobogó legalsó fokára a német Fabian Kreim állhatott fel.

A 2018-as rally Európa-bajnokság második futamán három magyar páros is rajthoz állt. A Botka Dávid – Mesterházi Márk kettős a 10. szakasz után feladta a futamot. A Herczig Norbert – Ferencz Ramón duó az utolsó előtti gyorsaságin defektet kapott, így több pozíciót is veszítettek. A MOL Racing Team alakulata végül a 12. helyen fejezte be a futamot. Az Ifj. Érdi Tibor – Papp György kettős megnyerte az ERC 2 kategóriát, az abszolútban pedig a 31. helyet szerezték meg.

Az ERC 3-ban a francia Florian Bernardi diadalmaskodott egy Renault Clio RS R3T volánja mögött, míg az ERC Junior U27-ben a portugál Diogo Gago végzett az élen egy Peugeot 208 R2-vel.