Bryan Bouffier nyerte a rally Európa-bajnokság idei ötödik állomását, a Rzeszow Rallyt. A francia pilóta ötödik alkalommal (2007, 2010, 2011, 2015, 2017) diadalmaskodott Lengyelországban.

Alexey Lukyanuk egy szakaszsikerrel tért vissza súlyos tesztbalesete után az ERC-be, azonban a második szakaszon egy tempós jobbos kanyarban lecsúszott az útról, és alaposan összetörte a Fiestáját. Szerencsére sem ő, sem pedig a navigátora, Alexey Arnautov nem sérült meg a balesetben. A nyitónap második gyorsaságiját a rally világbajnokságban is szereplő Mads Østberg abszolválta a leggyorsabban, és az összetettben is átvette a vezetést. A norvég pilóta a negyedik szakasztól kormányrásegítés nélkül versenyzett, ráadásul fékproblémával is küzdött, így folyamatosan veszítette a pozíciókat. Østberg szombaton egy defektet is összeszedett és túlmelegedtek a fékei, így feladni kényszerült a viadalt.
Bouffier a tizenegy gyorsasági szakaszból hetet megnyert a Ford Fiesta R5-tel. A francia versenyző 38,5 másodperccel előzte meg a hazai közönség előtt autózó Kajetan Kajetanowiczot. A lengyel pilótának ez a helyezés is elég volt ahhoz, hogy a bajnoki tabellán megelőzze Bruno Magalhãest.

„Ez nagyszerű.” –kezdte Bouffier. „Ez a verseny mindig is fontos volt számomra, mert réges-régen ez volt az első lengyelországi szereplésem. Nagyon boldog vagyok, hogy ismét sikerült nyernünk itt, így ma este hatalmasat fogunk bulizni.”

170805 erc n2

A Botka Dávid – Mesterházi Márk páros a tizenharmadik pozícióban teljesítette a távot a Skoda Fabia R5-tel. Érdi Tiborékat az utolsó szakaszon érte utol a technika ördöge, és az ERC 2 kategória első helyéről kényszerültek feladni a futamot.
A Német László – Szegő János páros rögtön az első gyorsaságin búcsúzott a futamtól, ahogy a Klausz Kristóf – Csányi Botond kettős is a nyitószakaszon szenvedett balesetet.

Az ERC 2-ben, Érdiék kiesése után, az olasz Zelindo Melegari diadalmaskodott a Mitsubishi Lancer Evo IX volánja mögött, míg az ERC 3-at a finn Jari Huttunen nyerte meg az Opel Adam R2-vel.