Esapekka Lappi győzelmével ért véget az ERC lettországi futama. A fiatal finn az utolsó szakaszon 9 másodperccel volt gyorsabb Vasiliy Gryazinnál...

... az összetettben pedig közel 35 másodperces előnnyel nyerte a Rally Liepaja-t orosz ellenfele előtt.

„Ha a folytatás is hasonlóképp alakul, nagyon elégedettek leszünk. Tegnap nagyon nehéz volt a hó miatt, óvatosnak és megfontoltnak kellett lennünk, hogy ne kövessünk el hibát. A Michelin gumik tökéletesen működtek.” – nyilatkozta Lappi.

Gryazinnak a szervizben kicserélték az akadozó sebességváltóját, és sikerült megszereznie első ERC-s dobogós helyét. „Az egyik álmom vált valóra, nagyon boldog vagyok. Nagy volt a nyomás rajtunk az utolsó szakaszon, de egyre több és több tapasztalatot szereztünk. Aszfalton még van hová fejlődnöm, de murván már van egy kis tapasztalatom." - árulta el az orosz.

Craig Breen egy bronzérmes helyezéssel búcsúzott a Peugeot 207 S2000-től. Az ír versenyző a márciusi Akropolisz Rallyn már a 208 T16-al fog harcba szállni a pontokért.

Három magyar egység is nekivágott az ERC második fordulójának. A Klausz Kristóf – Kecskeméti Balázs kettős az abszolút harminckettedik helyen ért célba a Renault Clio R3-al.

Lukács „Csucsu” Kornél – Mesterházi Márk duó a kilences gyorson állt ki a versenyből, miután megsérült a Mitsubishi hátsó futóműve. A Hadik András – Kertész Krisztián Subarus páros a tizenegyedik szakaszon adták fel a küzdelmet.

32. Klausz Kristóf – Kecskeméti Balázs (Renault Clio R3) +24:58.8

A bajnokság Görögországban folytatódik. Az Akropolisz Rally március 28. és 30. között kerül megrendezésre.