Ralfs Sirmacis győzelmével ért véget a 2016-os rally Európa-bajnokság hatodik futama, a 7. auto24 Rally Estonia. A 22 éves lett pilóta ERC-s pályafutása második sikerét aratta, miután Alexey Lukyanuk az utolsó előtti szakaszon kiesett.

Alexey Lukyanuk egészen a tizennegyedik gyorsaságiig vezette a versenyt, azonban az utolsó előtti szakaszon hibázott és kitörte a Fiesta R5-ös bal hátsó futóművét. Az orosz pilóta kiesése után a Skoda Fabia R5-öst terelgető Ralfs Sirmacis ugrott az élre. A fiatal lett versenyző végül több mint másfél perccel előzte meg a második helyen célba értő Kajetan Kajetanowiczot. A dobogó legalsó fokára az hazai közönség előtt autózó Rainer Aus állhatott fel, aki egy Mitsubishi Lancer Evo IX-essel teljesítette a távot.
A tizenhat szakaszból Lukyanuk kilencet, Sirmacis hatot, Raul Jets pedig egyet tudott megnyerni. A bajnoki tabellán a tavalyi bajnok, Kajetan Kajetanowicz megőrizte a vezető helyét, ráadásul meg is tudott lépni Lukyanuktól, aki pont nélkül zárta az észt futamot.

160717 erc n2

Az ERC 2-t, a futam abszolút harmadik helyezettje, az észt Rainer Aus nyerte két honfitársa, Mait Maarend és Siim Plangi előtt.
Az ERC 3 kategóriában szintén észt-siker született. A Peugeot 208 VTi R2-est terelgető Miko-Ove Niinemäe közel 40 másodperccel bizonyult jobbnak az Opel Adam R2-vel induló Marijan Griebelnél. A kategória bronzérmese a brit Chris Ingram lett, aki szintén egy Opel Adam-mel szerepelt.
A Klausz Kristóf – Nyirfás Julianna páros a géposztály hetedik helyén teljesítette az Észt Rallyt, az abszolútban pedig a tizenhetedikek lettek.

17. Klausz Kristóf – Nyirfás Julianna (Peugeot 208 VTi R2)   +17:18.4

A bajnokság következő fordulója a 25. Rally Rzeszow lesz. A lengyelországi verseny augusztus 4-6. között kerül megrendezésre.