A hétvégén a marokkói Moulay El Hassan versenypályán elstartolt a túraautó világkupa 2019-es évada. Az marrakeshi versenyhétvégén Esteban Guerrieri, Gabriele Tarquini és Thed Björk tudott futamot nyerni.

A szombati versenyen a Münnich Motorsport argentin pilótája, Esteban Guerrieri rajt-cél győzelmet aratott a Honda Civic Type R TCR volánja mögött. A második helyen a svéd Thed Björk ért be a Lynk & Co 03-mal, megelőzve a Münnich Motorsport másik argentin versenyzőjét, Nestor Girolamit. A negyedik helyen a bajnoki címvédő Gabriele Tarquini látta meg a kockás zászlót. Az olasz mögött Andy Priaulx lett az ötödik, míg Tiago Monteiro hatodikként zárta a 18 körös futamot. Michelisz Norbert a 12 helyről vágott neki a futamnak, és végül egy helyet javítva a 11. pozícióban teljesítette a szombati viadalt. Tassi Attila a 19 helyen ért célba a KCMG Honda Civic Type R TCR-ével.

20. Daniel Haglöf (PWR Racing)   +1:16.351

A vasárnapi kvalifikáción az Audis Frédéric Vervisch autózott végig a leggyorsabban a 2.971 kilométeres utcai pályán. A belga mögött Yvan Muller szerezte meg a második rajtkockát, megelőzve Thed Björköt.
A második futamon a fordított rajtrácsnak köszönhetően Nicky Catsburg indulhatott a Pole-ból, míg a második pozícióból Gabriele Tarquini vághatott neki a 18 körös futamnak. Catsburg remekül kapta el a rajtot, azonban a 11. körben fékhiba miatt a gumifalba csapódott, így kénytelen volt feladni a viadalt. A holland versenyző kiesését követően Tarquini örökölte meg az első helyet, és sikerült is megnyernie a futamot. A BRC Squadra Corse olasz pilótája mögött Jean-Karl Verney lett az ezüstérmes, míg Yann Ehrlacher a dobogó harmadik fokán ünnepelhetett. Michelisz Norbi a 12 pozícióban zárta a második futamot, míg Tassi Attila a 20 helyen ért célba a KCMG Hondájával.

23. Benjamin Leuchter (SLR Volkswagen)   +18.209

A harmadik futamnak Frédéric Vervisch vághatott neki az élről, azonban a belga beragadt a rajtnál, és Yvan Muller valamint Thed Björk is elment mellette. Az első körben Tiago Monteiro és Yann Ehrlacher összeakadtak, és a gumifalba kötöttek ki. A baleset után pár körre szerepet kapott a Safety Car. A biztonsági autós fázis után Muller megőrizte a vezető pozícióját, azonban a 14. körben lelassult, és többen is megelőzték. Muller mellett Augusto Farfus is technikai hiba miatt állt ki a versenyből. Jean-Karl Verney fékhiba miatt összetörte az Audiját, ami miatt ismét beküldték a biztonsági autót. A 23 körös futamot végül Thed Björk nyerte meg a Lynk & Co 03 volánja mögött. A svéd pilóta mellé Frédéric Vervisch valamint Mikel Azcona állhatott fel a pódiumra. Michelisz Norbi a nyolcadik helyen vitte célba a Hyundai i30 N TCR-t, Tassi Attila pedig a pontszerző 11. pozícióban teljesítette a távot.