A hétvégén rendezték meg a Német Túraautó Bajnokság idei negyedik és ötödik futamát a Lausitzringen. Az első fordulót Miguel Molina nyerte meg az Audi volánja mögött, míg vasárnap Lucas Auer diadalmaskodott a Mercedes-AMG C63-mal. Paul di Resta pont nélkül zárta a hétvégét, így elveszítette a vezető helyét a bajnokságban.

A szombati futamnak Miguel Molina vághatott neki a poleból, azonban a start után Jamie Green megelőzte őt. Az Audi spanyol pilótája nem hagyta meglépni márkatársát, és visszavette tőle a vezető pozíciót. A második sorból rajtoló Marco Wittmann, valamint Robert Wickens is hatalmasat csatázott az utolsó dobogós helyért, amiből végül a Mercedes-AMG C63-ast terelgető Wickenst jött ki jobban, ugyanis őt intették le harmadikként a kockászászlóval. Marco Wittmann behozta a negyedik helyen a BMW M4 DTM-jét, és ez elég volt ahhoz, hogy átvegye Paul di Restától a vezetést a bajnokságban. Edoardo Mortara a tizennegyedik helyről rajtolva a nyolcadik pozícióban ért célba, és ennek köszönhetően ő is megelőzte a korábbi Forma-1-es pilótát az összesítésben. Robert Wickens és di Resta pedig azonos pontszámmal (43-43 egységgel) a bajnokság harmadik helyén tanyáztak.
A futam egyetlen kiesője Martin Tomczyk volt, aki Esteban Oconnal akadt össze. A német BMW-je megsérült, a franciát pedig áthajtásos büntetéssel sújtották a versenybírák.

160606 dtm n2

A vasárnapi versenyen Lucas Auer indulhatott az első rajtkockából. A Mercedes 21 éves osztrák pilótája remekül kapta el a rajtot, azonban ez nem mondható el Timo Glockról, aki mellett elment Robert Wickens. Gary Paffett és Mike Rockenfeller a negyedik-ötödik helyen csatáztak a start után.
Mattias Ekström a kilencedik pozícióból indulhatott, de a kerékcserénél jól taktikázott, aminek meglett a gyümölcse, ugyanis az ezüstérmes helyen zárta a viadalt. Robert Wickens a harmadik helyről vágott neki a 32 körös futamnak, és ebben a pozícióban is vitte célba a Mercedest.
Miguel Molina és Augusto Farfus a nyolcadik körben találtak egymásra. Az Audis versenyző megtolta a brazil BMW-jét, amiért áthajtásos büntetést kapott.
A boxutcában is zajlottak az események. A kerékcserére érkező Edoardo Mortara elsodorta Nico Müller egyik szerelőjét; Szerencsére nem történt komolyabb személyi sérülés.
Lucas Auer DTM-es pályafutása első futamgyőzelmét ünnepelhette, ráadásul ő az első osztrák, aki futamot tudott nyerni ebben a sorozatban.
A bajnoki tabellán Robert Wickens, a két-dobogós helyének köszönhetően az élre ugrott, 3 ponttal megelőzve a 2014-es bajnokot, Marco Wittmannt.