Vladimir Vasilyev nyerte a tereprally világkupa idei első állomását, a Baja Russia – Northern Forest 2020-at. Az orosz pilóta mögött Andrey Novikov lett a második, míg a harmadik helyen Denis Krotov ért célba.

Az előző évekhez hasonlóan idén is a Baja Russia – Northern Forest-tel startolt el a tereprally világkupa szezonja. Az Oroszország észak-nyugati részén megrendezett futamon ezúttal teljesen új pályák várták a versenyzőket. A három nap alatt 378.84 kilométert kellett megtenniük a pilótáknak versenytempóban a havas szakaszokon. Vladimir Vasilyev remekül kezdett és 5 másodperccel jobb időt autózott a BMW X3-mal a 3,5 kilométeres prológon, mint honfitársa, Andrey Novikov. Vasilyev a folytatásban is jó tempót diktált, és nagy csatát vívott a tavalyi győztes Tapio Lauronennel az első helyért. A finn pilóta az első versenynap végén az összetett élén állt, azonban másnap kiesett a versenyből, így Vasilyev 2013 után idén ismét diadalmaskodni tudott a hazai közönsége előtt. A dobogó második fokára Andrey Novikov állhatott fel, míg Denis Krotov a harmadik pozícióban teljesítette a távot.