A szombati nyitószakaszt Nasser Al-Attiyah nyerte meg a Toyota Hilux volánja mögött, azonban vasárnap már a Peugeot uralta a versenyt.

A Lima – Pisco közötti 31 kilométeres távon Nasser Al-Attiyah bizonyult a leggyorsabbnak, aki 21 perc 51 másodperc alatt száguldott végig a nyitószakaszon a Toyota Gazoo Racing SA autójával. A katari mögött csapattársa, a holland Bernhard Ten Brinke lett a második, míg a harmadik helyen a perui Nicolas Fuchs ért célba a Borgwarddal.
Vasárnap 267 kilométernyi versenytáv várt az autósok mezőnyére. Ezt a napot a Peugeot uralta; Cyril Despres elsőként ért célba, megelőzve Stéphane Peterhanselt és Sebastien Loeböt. A francia csapat negyedik pilótáját, Carlos Sainz-cot két lassú defekt is hátráltatta, de így is hatodikként teljesítette a távot. A legjobb nem Peugeot-s versenyző Giniel de Villiers lett, aki a negyedik pozícióban fejezte be a szakaszt. Orlando Terranova az ötödik, míg Mikko Hirvonen hetedikként ért be Piscoba. Nasser Al-Attiyah navigátora, Matthieu Baumel rosszul lett a szakasz közben, de ennek ellenére is végigmentek a gyorsaságin, és a nyolcadik időt érték el. A TOP 10-be még Ronan Chabot és Bernhard Ten Brinke fért be. A Szalay Balázs – Bunkoczi László páros a 42. helyen fejezte be a napot.

180107 dakarss1 2 n2

A nap legnagyobb vesztese Bryce Menzies volt, aki hatalmasat esett az X-raid Mini-jével. Az amerikai pilóta megúszta a balesetet, azonban navigátora, Peter Mortensen bokatörést szenvedett.