A Peugeot-s Stéphane Petehansel nyerte a Dakar Rally hetedik, La Paz – Uyuni közötti szakaszát. A rossz időjárás miatt a mai bolíviai távot is kénytelenek voltak módosítani a verseny szervezői, így a tervezett 322 helyett csak 161 kilométert kellett abszolválnia a mezőnynek.

Peterhansel az újabb sikerének köszönhetően tovább tudta növelni az előnyét az összetettben, így már közel két perccel vezet csapattársa, Sebastien Loeb előtt. Loeb egyébként a mai gyorsaságin csupán 48 másodperccel maradt el ’Mr. Dakartól’. A nap harmadik leggyorsabb pilótája a Toyotás Giniel De Villiers lett. A dél-afrikai versenyző 3 és fél percet kapott a szakaszgyőztestől. Negyedikként Mikko Hirvonen ért célba a Minivel, megelőzve az összetettben harmadik helyen tanyázó Nani Roma-t. A rally-világbajnokságon is versenyző Khalid Al-Qassimi a hatodik helyre kormányozta be a Peugeot-ját. Az emírségekbeli pilóta mögött Cyril Despres lett a hetedik a gyári Peugeot 3008 DKR volánjánál. A legjobb tízben még három Minis versenyzőt végzett, Yazeed Al-Rajhi, Boris Garafulic és Orlando Terranova.

5. M.Hirvonen – M.Perin (Mini)   +00:47:24

A motorosoknál az amerikai Ricky Brabec ért elsőként célba, míg az összetettben továbbra is Sam Sunderland vezet a KTM-mel. Dési János 65.-ként teljesítette a mai távot, míg Sagmeister Gábor a 89. pozícióban ért célba. A quadosok mezőnyében az orosz Sergey Karyakin nyert és ismét az élre ugrott az összetettben.

Holnap a mezőny visszatér Argentínába. A 492 kilométeres Uyuni – Salta közötti szakaszon ismét a homokdűnék várják majd a versenyzőket.