A Peugeot-s Cyril Despres megszerezte első szakaszgyőzelmét az idei Dakar Rallyn. A francia pilóta 4 óra 22 perc 55 másodperc alatt teljesítette a 416 kilométeres San Salvador de Jujuy – Tupiza közötti távot.

Tegnap az egyik legesélyesebb versenyző, Nasser Al-Attiyah eltalált egy követ, ami alaposan megrongálta a Toyotáját. A katari pilóta mindent megtett, hogy beérjen a táborba a sérült autóval, de végül a verseny feladására kényszerült. Al-Attiyah csapattársai is balszerencsések voltak tegnap; Giniel de Villiers Hilux-szában az üzemanyag-szivattyú ment tönkre, Nani Roma elektromos gondokkal küzdött, míg Erik Van Loon autójából az üzemanyag fogyott ki.

A mai szakaszon ismét nagy tengerszint feletti magasságban kellett versenyezniük a pilótáknak. Cyril Despres több mint 10 perccel ért célba a Minis Mikko Hirvonen előtt, és az összetettben is az élre ugrott. A nap harmadik leggyorsabb versenyzője Nani Roma lett. A spanyol pilóta két percet kapott Hirvonentől, és közel 13-at a szakaszgyőztestől. A negyedik – ötödik helyen két Peugeot-s pilóta ért be, Stéphane Peterhansel és Sebastien Loeb. Mindkét versenyző értékes perceket veszített a második ellenőrzőpontnál. A Peugeot negyedik versenyzője, Carlos Sainz hibázott, és felborult a 3008 DKR-rel. A spanyol pilóta több mint 2 órát veszített, de végül célba ért a sérült autóval.
A TOP 10-be még két Toyotás és három Minis alakulat fért be; Giniel de Villiers a hatodik pozícióban zárt a napot, megelőzve a lengyel Jakub Przygonskit, Erik Van Loont, Boris Galafulic-ot és Orlando Terranovat.