A kétszeres Dakar-győztes, Nasser Al-Attiyah volt a leggyorsabb a 2017-es maratoni verseny első, Argentínát és Paraguay-t is érintő gyorsaságiján. A katari mögött az egykori WRC pilóta, Xavi Pons lett a második, míg a harmadik helyen Nani Roma ért célba.

Az Asunción – Resistencia közötti 454 kilométeres távot, - amelyből 39 kilométer volt a mért szakasz - a Toyota Hilux-szal versenyző Nasser Al-Attiyah – Matthieu Baumel kettős nyerte. A katari pilóta autója a célbaérés után kigyulladt, de a páros sikeresen eloltotta a tűzet. Al-Attiyah-ot három spanyol pilóta követett; a Ford Rangerrel versenyző Xavi Pons, a Toyotás Nani Roma valamint a Peugeot 3008 DKR-rel induló Carlos Sainz. A ’Matador’ mögött Giniel De Villiers és Sebastien Loeb is még 1 percen belül volt Nasser Al-Attiyah-hoz képest. A TOP10-be még Yazeed Al-Rajhi, Cyril Despres, Mikko Hirvonen és Erik van Loon fért be. ’Mr. Dakar’, alias Stéphane Peterhansel a tizenkettedik lett a mai távon.