Kisebb meglepetésre Bernhard ten Brinke nyerte a 38. Dakar Rally prológját a Toyota Hilux Overdrive-val. A holland pilóta mögött Peugeot-s Carlos Sainz lett a második a 11 kilométeres távon. A „Matador” csupán 3 másodperccel maradt el a szakaszgyőztestől.

A prológ harmadik leggyorsabb versenyzője a korábbi WRC pilóta, Xavier Pons lett a Ford Rangerrel. A kétszeres Dakar-győztes Nasser Al-Attiyah a negyedik helyen vitte célba a Mini-t, azonos időt autózva a Toyotás Marek Dabrowskival.

160103 dakar0 n1

Nani Roma hatodikként teljesítette a távot, megelőzve az első Dakarján rajthoz álló Mikko Hirvonent. Giniel de Villiers a nyolcadik lett a Toyotával. A dél-afrikai versenyzőt két Peugeot-s nagymenő követte, Stephane Peterhansel és Sebastien Loeb személyében. Martin Prokop egy tizennegyedik idővel mutatkozott be a Dakar Rallyn.

Sajnos egy komolyabb baleset is történt a viadal nyitószakaszán. A kínai Guo Meiling – Liao Min páros Minije lecsúszott az útról és több nézőt is elsodort. A sérülteket mentőhelikopterekkel a helyi kórházba szállították, a szervezők pedig a baleset után félbeszakították a versenyt.