Nasser Al-Attiyah nyerte a Dakar Rally első, Buenos Aires - Villa Carlos Paz közötti szakaszát. A katari pilóta 22 másodperccel előzte meg a hazai közönség előtt autózó Orlando Terranovát, de utólag időbüntetést kapott.

Al-Attiyah a szakasz egyik 50 km/h-ra korlátozott részén 68 km/h-val ment át, ami miatt két perces büntetéssel sújtották. Nasser az összetettben visszacsúszott a hetedik helyre az élre pedig a szakaszt másodikként teljesítő Orlando Terranova ugrott. Robby Gordon a második helyen, Giniel De Villiers pedig a harmadik pozícióban zárta a nyitószakaszt. A legjobb Peugeot-s Carlos Sainz lett, aki a nyolcadik időt autózta a 2008 DKR-rel.

150104 dakarss1 n2

A tavalyi győztes, Nani Roma technikai gondokkal küzdött, és közel 6 és fél óra lemaradással várja a folytatást.

A Sebestyén Sándor – Bognár József - Dambinbaljir Jargalsaikhan hármas a 66. helyen teljesítette a vasárnapi távot. A Szaller Zoltán – Farkas Nándor – Laklóth Aladár egység a 118. helyen ért célba a Toyotával.