A Toyota Gazoo Racing francia párosa, Sébastien Ogier és Julien Ingrassia futamgyőzelemmel ünnepelhette a nyolcadik világbajnoki címét.

A 2021-es rally világbajnokság idén is Monzában ért véget. Sébastien Ogier öt szakaszgyőzelmet is bezsebelt a Toyota Yaris WRC-vel, és végül 7,3 másodperces előnnyel ért célba legfőbb riválisa, Elfyn Evans előtt. A dobogó legalsó fokára Dani Sordo állhatott fel a Hyundai i20 Coupe WRC-vel.
Ogier és Evans hatalmas csatát vívott a győzelemért és a bajnoki címért Olaszországban. Az első versenynap végén Evans állt az összetett élén 1,4 másodperces előnnyel. Szombaton Ogier fordított, és tizenhárom szakasz után csupán 0,5 másodperc volt a különbség a két Toyotás pilóta között. A vasárnapi első gyorson Ogier Yarisának megsérült a jobb első felnije, miután eltalált egy betonelemet, de így is egy második időt autózott. A következő szakaszon Evans hibázott – eltalálta a lassító bálákat, és közel 17 másodpercet veszített. A Power Stage-en Thierry Neuville volt a leggyorsabb, megelőzve Takamoto Katsutát, Dani Sordot, Elfyn Evanst, és Sebastien Ogiert.
A Toyota Gazoo Racing kettős győzelemmel ünnepelhette a konstruktőri bajnoki címet, Sébastien Ogier és navigátora, Julien Ingrassia pedig az utolsó közös versenyükön elhódították a nyolcadik világbajnoki trófeájukat is.

A WRC 2-ben Jari Huttunen diadalmaskodott az M-Sport Ford Fiesta Rally2-esével, 47 másodperccel megelőzve Andreas Mikkelsent. A kategória bronzérmese Enrico Brazzoli lett a Movisport SRL Skoda Fabia Rally2 evo-jával. A WRC 3-ban az olasz Andrea Crugnola győzött Yohan Rossel és Kajetan Kajetanowicz előtt.
A László Zoltán - Hanyik Gergely kettős az 51. pozícióban teljesítette a távot a Ford Fiesta Rally3-mal.