Thierry Neuville nyerte meg a 2018-as rally világbajnokság második futamát, a Svéd Rallyt.

A Hyundai belga pilótája 22.7 másodperces előnnyel vágott neki a vasárnapi három gyorsaságinak, miután szombaton négy szakaszsikert is bezsebelt. A zárónapon a Toyotások remekeltek. Ott Tänak egy, Esapekka Lappi pedig két alkalommal tudott szakaszt nyerni. Neuville igyekezett beosztani az előnyét, és nem kockáztatott. A belga végül 19.8 másodperccel ért célba a Citroenes Craig Breen előtt, míg a dobogó legalsó fokára Andreas Mikkelsen állhatott fel.

A Power Stage-en Lappi gyűjtötte be az extra 5 pontot. Az ötször világbajnok Sebastien Ogier végig szenvedett a sok hó miatt, azonban a Power Stage-en a második időt autózta a Ford Fiesta WRC-vel, így értékes pontokat gyűjtött.

"Ez hihetetlen" –kezdte Neuville. „Nem számítottuk arra, hogy ilyen gyorsak leszünk, de egy remek autót kaptunk a csapattól, így lehetőségünk volt harcolni a győzelemért. Idén még jobban megérdemeljük a sikert, mint tavaly. Több mint 200 ember dolgozik a csapatban, akik nagyon elkötelezettek és mindent megadnak nekünk. Nagyon boldog, hogy sikerült nyernünk és már alig várom a következő versenyt.”

A WRC 2-ben kisebb meglepetésre a japán Takamoto Katsuta diadalmaskodott a Ford Fiesta R5 volánja mögött. A kategória második helyezettje a svéd Pontus Tidemand lett, míg a dobogó legalsó fokára a norvég Ole Christian Veiby állhatott fel. A WRC 3-ban hazai siker született. A svéd Denis Rådström győzni tudott honfitársa, Emil Bergkvist előtt. A WRC 3 bronzérmese a német Julius Tannert lett.
A Historic kategóriát Kenneth Tomasson nyerte meg a Mazda 323 4WD-vel, megelőzve a Ford Escort RS 1800 MKII-vel induló Petter Solberget, valamint a Mazda 323 GTX-szel versenyző Mats Jonssont.