Jari-Matti Latvala negyedik alkalommal diadalmaskodott Svédországban. A 17 év után visszatérő Toyotának csupán két futam kellett ahhoz, hogy 1999 után ismét rally világbajnoki futamgyőzelmet szerezzen.

Latvala 3,8 másodperces fórral vágott neki az utolsó napnak, és végül mind a három vasárnapi szakaszt megnyerve, 29,2 másodperccel ért célba Ott Tänak előtt. A Toyota finn kiválósága a Power Stagen szintén nem talált legyőzőre, és így begyűjtötte az extra 5 pontot.

Jari-Matti a szezonnyitó Monte-Carlo Rallyn megszerzett második helyének, és a mostani sikerének köszönhetően vezeti a bajnokságot korábbi csapattársa, Sebastien Ogier előtt. 2014 februárja óta most fordul elő először, hogy nem Ogier áll a bajnoki tabella élén.

„Ez csodálatos. Az új csapattal és az új kocsival már rögtön a második versenyünkön sikerült nyernünk. Egyszerűen nem találok szavakat, annyira elérzékenyültem. Jó helyzetben vagyunk, de ahogy megyünk előre, egyre nehezebb dolgunk lesz. A következő verseny Mexikóban lesz, és nagyon motivált vagyok a bajnokság állása miatt.” – mondta Latvala.

170212 rallysweden n2

Ott Tänak és Sebastien Ogier is esélyes volt a végső győzelemre, azonban az észt pilóta a zárónapon az autó kezelhetőségére panaszkodott, míg a négyszeres világbajnok megforgott a 16-os gyorsasági egyik kanyarjában.
A legjobb Hyundaios Dani Sordo lett, miután Thierry Neuville az élről búcsúzott a szombat esti karlstadi szuperspeciálon elkövetett hibája után. Sordo mögött Craig Breen lett az ötödik a Citroen C3 WRC-vel, míg a motorproblémával küzdő Elfyn Evans a hatodik helyre kormányozta be a Fiesta WRC-t.

A WRC 2-t a skandináv pilóták uralták. A svéd Pontus Tidemand az abszolút 9. pozícióban ért célba a Skoda Fabia R5-tel, a finn Teemu Suninen és a norvég Ole Christian Veiby előtt.

170212 rallysweden n3

A historic kategóriát Mats Jonsson nyerte a Mazda 323 4WD volánja mögött, megelőzve a Ford Escort RS 1800 MKII-vel induló Patrik Sandellt és a Volvo 242-est terelgető Mikael Wistit.