Andreas Mikkelsen nyerte a Svéd Rally első szakaszát Karlstadban. A fiatal norvég 0.8 másodperccel volt gyorsabb Volkswagenes csapattársánál, Sebastien Ogiernél.

„December óta nem teszteltem hóban, ezért kicsit be voltam rozsdásodva az első pár kanyarig. De volt egy tiszta menetem, és ez egy nagyszerű kezdése ennek a rallynak.” – mondta Mikkelsen.

A harmadik helyen Ott Tanak végzett. Az észt pilóta 2.2 másodperc lemaradással abszolválta a szuper speciálist a Ford Fiesta RS WRC-vel. A top 5-be még Jari-Matti Latvala és Mikko Hirvonen fért be.

A WRC2-ben Andreas Gröndal volt a leggyorsabb a Subaru Imprezával. A norvég 0.2 másodperccel végzett Jari Ketomaa előtt.

A verseny holnap hat szakasszal folytatódik. A pilóták 60.12 kilométert fognak versenytempóban teljesíteni a Norvégiában és Svédországban kijelölt pályákon.