A D csoportot és a historic abszolút értékelést is megnyerte Wirtmann Ferenc és Kerekes József Ford Escort Mk II-essel a Baranya Kupán, amelyen idei első hazai abszolút győzelmüket aratták.

A verseny nem várt izgalmakat tartogatott, hiszen tisztázatlan okból kifolyólag egy perc büntetést kaptak, amiért állítólag késleltették a rajtot. Így a harmadik gyorsasági szakaszt követően a második helyen álltak, de a kilencedik szakaszra ledolgozták a hátrányukat és visszavették az abszolút első helyet.

„Nem tudjuk pontosan, hogy miért kaptuk a büntetést mondta Wirtmann.A Remeterét–Hetvehelyi gyorsasági szakasz időellenőrzőjére 51-re érkeztünk, beírták a várható rajtot 54-re.

A rajtban (Kerekes) Joti szólt a bírónak, hogy a menetlevelünkön Hetvehely szerepel, nem Remeterét – két hetvehelyi menetlevelünk volt. A sportbíró kérdezett valamit Jotitól, aki nem értette, mivel már a fején volt a bukósisak. Majd 55-kor elrajtoltattak.

Ez után láttuk, hogy egy perc büntetésünk van, amit nem értettünk, ezért a versenyzői összekötőn keresztül megkérdeztük, hogy miért kaptuk.

Először azt válaszolták, hogy mert késleltettük a rajtot. Mondtuk, hogy mi nem késleltettük. Aztán azt mondták, hogy mert komótosan mentünk a rajtba. Ez sem igaz. Végül az volt az indok, hogy szemtelenek voltunk a sportbíróval. Én nem beszéltem a sportbíróval, Joti pedig csak azt mutatta neki, hogy nem jó a menetlevelünk.

Kár, mert egyébként jó verseny lehetett volna.“

CEZ HISTORIC RALIBAJNOKSÁG 2019
március 29–30. Eger Rali
április 6–7. Lavanttal Rali (Ausztria)
április 26–27. Vltava Rali (Csehország)
május 3–4. Tátra Rali (Szlovákia)
június 28–29. Zelezniki Rali (Szlovénia)
július 18–20. Weiz Rali (Ausztria)
augusztus 30–31. Alpi Orientali (Olaszország)
szeptember 20–21. Nova Goricia Rali (Szlovénia)
október 18–20. Kassa Rali (Szlovákia)

WIRTMANN FERENC 2019-es EREDMÉNYEI
Eger Rali: D csoport 1. hely, abszolút és CEZ historic 2. hely
Vltava Rali (Csehország): műszaki hiba miatt kiesett
Zelezniki Rali (Szlovénia): CEZ historic D csoport 1. hely, historic abszolút 2. hely

2013. Historic CEZ-bajnok
2014. D korcsoport magyar bajnok, Historic Eb. C korcsoport 4.
2015. C korcsoport magyar bajnok, Historic CEZ-bajnok, Historic Eb. D korcsoport 2.