Lappi várja az élről az újra Olbiába költöző szardíniai vb futam első igazi napját. A finn pilóta azok után nyerte meg a mai városi szuperspeciált, hogy a délelőtti shakedownon is a leggyorsabb tudott lenni.

A csütörtöki napon csak ez az egy, ugratókkal gazdagon felszerelt szakasz várt a versenyzőkre, amely alig több, mint 3 kilométeren kanyargott a városban, a kikötő közvetlen közelében.

Lappi nagyon élvezte a szakaszt: „Nagyon jól szórakoztunk! Van elég helyed, elég széles az út, lehet játszani az autóval. A murván végig keresztben tudod tartani nagy gázzal, igazából csak így tudod csinálni annyira csúszik.
Második 0,2 másodpercre Lappi mögött Tänak, míg harmadik a szuperspeciálok specialistája Neuville lett.

A WRC2-eseknél Solberg volt a leggyorsabb, aki megígérte a purtugál versenyen kapott 1 perces büntetés után, hogy ezen a versenyen biztos nem fog körzőzni.

Pénteken kétszer 3 szakasz vár a mezőnyre, összesen 141,24km-nyi mért táv, többek között a 49,9km-es Monte Lerno. Ebben a pillanatban nem jósolnak esőt a délelőttre, így Rovanperä-nak nem lesz könnyű dolga az utak takarításával.
Egy Loubet szakaszgyőzelem délelőttre talán nem merész tipp.