A hétvégén rendezték meg a finn rally bajnokság nyitófutamát, az Arctic Lapland Rallyt, ahol a Mercedes-AMG Forma 1-es istálló finn pilótája, Valtteri Bottas is bemutatkozott egy új generációs Ford Fiesta WRC volánja mögött.

A finnországi Rovaniemi környékén megrendezett futamon tíz gyorsasági szakaszt kellett teljesíteniük a pilótáknak, ami összesen 243,8 kilométernyi versenytávot jelentett. Az első napon a 23 esztendős Emil Lindholm remekelt, ugyanis az öt szakaszból négyet megnyert a Volkswagen Polo GTI R5-tel. Lindholm mögött a Skoda Fabia R5-öst terelgető Teemu Asunmaa állt a képzeletbeli dobogó második fokán, megelőzve a többszörös finn bajnokot, Juha Salot. Valtteri Bottas az ötödik pozícióban teljesítette a pénteki napot.

190126 arcticlaplandrally n2

Szombaton újabb öt szakasz várt a mezőnyre. Emil Lindholm folyamatosan növelni tudta az előnyét az őt üldözőkkel szemben, és végül 49 másodperccel ért célba Teemu Asunmaa előtt. A dobogó harmadik fokára Juha Salo állhatott fel, aki közel 1 percet kapott a futamgyőztestől. Valtteri Bottas egyre magabiztosabban vezette az M-Sport Ford Fiesta WRC-jét, és a nyolcadik gyorsaságin, a 3,5 kilométeres Mäntyvaara-n első szakaszgyőzelmét is elkönyvelhette. Bottas az ötödik helyen teljesítette pályafutása első rallyversenyét.
Mika Salo, aki 1994 és 2002 között versenyzett az F1-ben, szintén ott volt a mezőnyben. A finn pilóta a 11. helyet szerezte meg a Skoda Fabia R5-tel. Az idei Arctic Lapland Rallyn a Szabó Zoltán – Szabó Krisztián kettős is rajthoz állt az Eurosol Racing Team Skoda Fabia R5-ösével. A magyar páros a 28. pozícióban ért célba a havas viadalon.