Október második hétvégéjén a Hockenheimring adott otthont a DTM szezonzáró fordulójának. Az utolsó versenyhétvége előtt Paul Di Resta, Gary Paffett valamint René Rast is esélyes volt a bajnoki trófeára.

Az Audi német versenyzője, René Rast remek formában autózott a Hockenheimringen, ugyanis zsinórban hatodik futamgyőzelmét ünnepelhette vasárnap a DTM 2017-es bajnoka. A Mercedes-AMG veteránja, Gary Paffett az első versenyt a negyedik, a második futamot pedig a harmadik helyen zárta, ami elég volt neki ahhoz, hogy 2005 után megszerezze a második DTM-bajnoki címét.

„Ez egyszerűen hihetetlen.” –mondta Paffett a csapatának a rádión keresztül, miután áthaladt a célvonalon. „Nagyszerű munkát végeztünk, megérdemeltük, hogy a miénk legyen a bajnoki trófea.”

Paffett 2003-ban mutatkozott be a német túraautó bajnokságban. Összesen 185 alkalommal állt rajthoz. Pályafutása során 23 futamgyőzelmet szerzett, 48 alkalommal végzett a dobogón, és 17-szer indulhatott a pole-ból. A 37 esztendős brit versenyző jövőre már nem a DTM-ben, hanem a Formula E-ben fog szerepelni.

„Keményen dolgoztunk az elmúlt 13 évben, hogy visszatérjünk a csúcsra. Ez életem legszebb napja, olyan mintha egy mesében lennék. A verseny vége felé már számoltam a hátralévő köröket, de az utolsó kört egyszerűen imádtam a volán mögött.” –árulta el a DTM idei bajnoka.