Vasárnap a rossz időjárási körülmények miatt a szervezők úgy döntöttek, hogy törlik a Dakar Rally első teljes szakaszát. Hétfőn már elrajtolhatott a mezőny a Villa Carlos Paz – Termas de Rio Hondo közötti távon, igaz az esőzések miatt több mint 100 kilométerrel kevesebbet kellett teljesíteniük a versenyzőknek, mint ami az eredeti programban szerepelt.

A Dakar Rally második szakaszán kettős Peugeot-siker született. A kilencszeres rallyvilágbajnok Sebastien Loeb, 3 óra 45 perc 46 másodperces idővel megnyerte a mai gyorsaságit. A francia pilóta mögött csapattársa, és egyben honfitársa, Stéphane Peterhansel ért célba. A két pilóta között 2 perc 23 másodperc döntött. A harmadik helyen a 2014-es tereprally világkupa-győztese, Vladimir Vasilyev ért be a Toyotával, három perccel megelőzve márkatársát, Giniel de Villierst. Az ötödik pozícióban a Mini-s Mikko Hirvenen teljesítette a távot. A finn rallyst a dél-afrikai Leeroy Poulter követte a Hilux Overdriv-val. Cyril Despres kereken 4 perccel volt lassabb Loeb-nél, ami a hetedik helyre volt elég. A tavalyi Dakar-győztes Nasser Al-Attiyah a nyolcadik időt autózta a Mini-vel. A katari pilóta mögött a rally világbajnokságon is aktív, Martin Prokopot intették le. A top 10-be még a prológot megnyerő Bernhard ten Brinke fért be.

160104 dakar2 n2

Carlos Sainz motorproblémával küzdött, és több mint 10 percet veszített. A „Matador” a tizennegyedik helyen vitte célba a Peugeot 2008 DKR-t.