Maxime Martin DTM-es pályafutása első futamgyőzelmét ünnepelhette a Moscow Raceway-en. A fiatal belga pilóta mögött márkatársa, Bruno Spengler ért célba. A harmadik helyet az Audi svéd kiválósága, Mattias Ekström szerezte meg.

Martin szombaton 1:28.619-es idővel megnyerte az időmérő edzést. Spengler startolhatott a második rajtkockából. A két BMW-s mögött két Audis pilóta, Nico Müller és Mike Rockenfeller vághatott neki a 46 körös távnak.

140713 dtm n2

A rajt után Jamie Green megforgott az Audival, majd a hatodik körben végleg kiszállt a versenyből, mivel megsérült az autójának a felfüggesztése.
A huszonkettedik körben Timo Scheider is félreállt az Audival. A német pilóta alatt a célegyenesben állt meg a kocsi, ami miatt be kell küldeni a safety cart. Miután kitolták az Audit, folytatódhatott a verseny. A biztonsági autó azonban ismét szerephez jutott, amikor Adrien Tambay és Mike Rockenfeller összeakadtak, és mindketten kiestek.

A bajnokság éllovasa, Marco Wittmann a negyedik helyen ért célba az RMG-s BMW-vel.

5. Mike Rockenfeller   35

A német túraautó-bajnokság augusztus 3-án az ausztriai Spielbergben folytatódik.