Logisztikai okok miatt nem látogat el a WTCC mezőnye az Egyesült Államokba. A Sonoma Raceway-en szeptember 14-én versenyzett volna a túraautó-világbajnokság mezőnye, és az idei lett volna a harmadik amerikai futam.

A bajnokságnak augusztusban az argentínai Termas de Río Hondo Circuit versenypálya ad otthont, majd onnan egyenesen Kínába utaznak a csapatok. A sorozat így is tizenkét fordulós lesz, mivel az amerikai verseny helyett még egy kínai helyszín kerülhet be a naptárba.

140604 sonoma n2

A változás oka a logisztikai feladatokban keresendő. Az amerikai és a kínai forduló között csupán egy hónap lenne, a suzukai futam időpontja pedig a Forma-1-es Grand Prix miatt nem módosítható, így nem lenne elég idő a versenyautók és a versenyfelszerelések átszállítására.

Mivel az USA sem a Citroennek sem a Ladának nem fontos piaca, így nagy valószínűséggel az idei lett volna az utolsó sonomai WTCC-s verseny.

Michelisz Norbert 2012-ben egy második és egy harmadik helynek örülhetett, 2013-ban pedig a második futamon állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

A bajnokság június 7. és 8. között az oroszországi Moscow Raceway-re látogat.