A DTM-ben idén új szabály lépett életbe. A sorozat szervezője (ITR) úgy döntött, hogy a győztes márka top 10-ben végzet pilótája plusz 5 kilóval vághat neki a következő futamnak. Az adott gyártó legjobb 10-ből kiszorult versenyzője 2.5 kiló extra súlyt kap. Ez a szabály most a Mercedes-Benz versenyzőit érinti, miután legutóbb Christian Vietoris állhatott a dobogó legtetején.

A második helyen célba érő márka autói (jelen esetben az Audi, mivel Oscherslebenben Mike Rockenfeller lett az ezüstérmes) ugyanolyan nehezek lesznek, mint az előző fordulóban.

140522 dtm n2

A harmadik gyártó, vagyis a BMW versenygépei könnyítésen esnek át. Martin Tomczyk és Augusto Farfus a top 10-ben végzett, így ők 2.5 kilótól szabadulnak meg a Hungaroringen. A többi BMW-s versenyző 5 kiló mínusszal várhatja a magyarországi versenyt.