Christian Vietoris nyerte a német túraautó-bajnokság idei második, oscherslebeni futamát. A német pilóta a tizenhatodik helyről startolva küzdődte előre magát a kaotikus versenyen.

A szombati időmérő győztesét, Miguel Molinát hátrasorolták a rajtrácson, miután a technikai ellenőrzésnél 2,7 milliméterrel hosszabbnak találták az Audijának hátsó légterelőjét. A spanyol büntetésének köszönhetően Marco Wittmann indulhatott a pole-ból.

A futam közben elkezdett esni az eső, és többen is kicsúsztak, ezért a biztonsági autó három alkalommal is szerepet kapott.

Vietoris mögött a címvédő, Mike Rockenfeller ért célba az Audi RS5-el. A harmadik helyen Edoardo Mortarát intették le a kockászászlóval. A korábbi Forma-1-es pilóta, Paul di Resta a negyedik pozíciót szerezte meg a Mercedesszel.

Robert Wickens (HWA Mercedes)  9. kör

A bajokság Magyarországon folytatódik. A Hungaroring május 30. és június 1. között látja vendégül a DTM mezőnyét.