A 2014-es túraauró-világbajnokság ötödik és hatodik futamának a Hungaroring adott otthont.

Yvan Muller szombaton 1:48.727-es idővel megnyerte a kvalifikációt, majd az első futamon rajt-cél győzelmet aratott. A francia mögött csapattársa, José María López ért célba. A két Citroenes mellett Tiago Monteiro állhatott még fel a dobogóra.
A kilencszeres rallyvilágbajnok, Sebastien Loeb az első kanyarban elrontotta a féktávot, ami miatt visszacsúszott középmezőnybe. Michelisz Norbert egy fantasztikus rajtot követően, hatodikként látta meg a kockászászlót.

140504 hungaroring n2

A második futamon Gianni Morbidelli megszakította a Citroen sikerszériáját. A Munnich Chevrolet olasz pilótája első győzelmét ünnepelhette. A dobogóra még Tiago Monteiro és Hugo Valente állhatott fel.
Michelisz Norbert a századik WTCC-s futamát teljesítette. A magyar pilóta Hondáján tegnap eltört a lengőkar és csak a tizenegyedik helyről rajtolhatott. Norbi egy helyet javítva a tízedik pozícióban fejezte be a versenyt.
A legjobb Citroenesnek Yvan Muller bizonyult, akit ötödikként intettek le. Mehdi Bennani Hondájában tönkrement a turbó, ami miatt a marokkói pilóta el sem tudott rajtolni ebben a fordulóban.