Ma Qing Hua a Boutsen Ginion Racing Hondájával tér vissza a túraautózás csúcskategóriájába, az FIA WTCR-be. Ma volt az első kínai pilóta, aki FIA bajnokságban tudott diadalmaskodni.

Tiago Monteiro a tavalyi barcelonai tesztbalesete óta nem ült autóba, és továbbra sem lehet tudni, hogy mikor fog visszatérni a WTCR mezőnyébe. A szezon első hat versenyhétvégéjén Benjamin Lessennes helyettesítette a portugált a volánnál, azonban Ningbóban és Wuhanban már Ma Qing Hua kap lehetőséget a bizonyításra a Boutsen Ginion Racing-től. A 30 esztendős kínai pilóta csapattársa Tom Coronel lesz.

Ma Qing Hua 2014-ben és 2015-ben a Citroen Racing színeiben versenyezett a túraautó világbajnokságban (FIA WTCC). Ő volt az első kínai versenyző, aki FIA futamon tudott diadalmaskodni; 2014-ben Oroszországban, rá egy évre pedig Portugáliában állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Tavaly a Sebastien Loeb Racing TC1-es Citroen C-Elysée-jével állt rajthoz Makaóban, ahol az első futamot a 14., a másodikat pedig a 12. helyen zárta.

„Nagyon boldog vagyok, hogy rajthoz állhatok a hazai versenyeimen az új szabályok szerint megépített autóval.” –kezdte Ma Qing Hua. „Nagyon jó érzés ebben a mezőnyben lenni, még akkor is, ha egyelőre ismeretlen számomra ezt a kocsi, és még egyetlen kört sem tettem meg ezeken a pályákon. Ráadásul a szezon közepén csöppenek bele a bajnokságba, amikor már mindenki jóval több tapasztalattal rendelkezik, mint én. Nem lesz könnyű dolgom, mivel csak két szabadedzés lesz a kvalifikáció előtt, de szeretek olyan pilótákkal csatázni, mint Rob Huff, Gabriele Tarquini és Yvan Muller. Élvezni akarom majd a versenyzést. Szeretnék köszönetet mondani mindenkinek ezért a lehetőségért. Lépésről lépésre fogok haladni, és mindent el fogok követni, hogy célba érjek a futamokon, és hogy a lehető legtöbb időt töltsem a pályán.”