A német túraautó bajnokság idei nyolcadik fordulójának a németországi Nürburgring ad otthont. A szombati versenyen René Rast rajt-cél győzelmet aratott az Audi RS 5 DTM-mel.

A bajnoki címvédő idén először indulhatott a pole-ból, miután a délelőtti kvalifikáción 1:22.203-as időt autózott a Nürburgringen. Az Audis mellől Gary Paffett vágott neki az 55 perc +1 körös futamnak. Rast remekül kapta el a rajtot, és meg tudta őrizni a vezető helyét. Az első kanyarban Robin Frijns megforgott, így visszacsúszott a mezőny végére. Lucas Auer több körön át csatázott Marco Wittmann-nal a negyedik pozícióért. A Mercedes-AMG osztrák pilótája végül a 11. körben kiállt a friss abroncsokért, és a 16. pozícióban érkezett vissza a pályára. Philipp Eng a 12. körben megforgatta a bajnoki címre pályázó Paul Di Resta-t, aki visszaesett a mezőny második felébe. A BMW-s Bruno Spengler a 16. körben megelőzte a második helyen autózó Mercedes-es Gary Paffett-et. Loic Duval volt az utolsó, aki kiállt a bokszba, de miután mindenki letudta a kötelező kerékcseréket, René Rast visszaállt az első helyre. Pascal Wehrlein remek formában versenyzett, mivel Augusto Farfust és Lucas Auert is meg tudta előzni rövid időn belül. Az utolsó körökben Timo Glock még megszorongatta a harmadik helyen autózó Gary Paffett-et, azonban a brit ki tudta védekezni a korábbi F1-es pilóta támadásait. A versenyt végül 2017 bajnoka, René Rast nyerte meg Bruno Spengler és Gary Paffett előtt. Paffett a harmadik helyének köszönhetően átvette a vezetést a bajnokságban Paul Di Resta-tól, aki nem szerzett pontot ezen a versenyen.