Edoardo Mortara nyerte a DTM lausitzringi versenyhétvégéjének első futamát. René Rast hatalmasat esett az Audival, ami után kórházba szállították kivizsgálásra.

A biztonsági autó rögtön a rajt után szerepet kapott, miután Jamie Green nem vette észre a rajtrácson maradt Nico Müllert, és beleszállt hátulról a svájci Audijába. Az újraindítás után nem sokkal ismét be kellett küldeni Safety Car-t a pályára, mivel René Rast csúnyán összetörte az Audiját. A DTM 2017-es bajnoka a saját lábán szállt ki a roncsból, de kivizsgálásra beszállították a helyi kórházba. Az 55 perces futamot végül piros-zászlóval félbeszakították. A pálya takarítása után kevesebb mint 20 perc maradt a pilótáknak a versenyzésre. A pole-ból startoló Lucas Auer sokáig vezette a futamot, de végül csak a 4. pozícióban látta meg a kockás zászlót. A kerékcseréknél Edoardo Mortara taktikázott a legjobban, aminek meg is lett a gyümölcse, mivel az élre állt, és megnyerte a futamot. Az olasznak ez volt az első győzelme, amit a Mercedesszel szerzett. Mortara mögött Timo Glock lett az ezüstérmes, megelőzve Philipp Eng-et.