Michelisz Norbert a második helyen zárta a túraautó-világbajnokság 2017-es évadát.

A Honda magyar pilótája 6,5 pontos hátránnyal utazott el a szezon utolsó versenyhelyszínére, a katari Losail International Circuit-ra, azonban az kvalifikáción utolérte őt a technika ördöge.

Norbi mindkét szabadedzést megnyerte csütörtök délután. Az FP1-en 2:01.595-ös idővel száguldott végig az 5,4 kilométeres aszfaltcsíkon. Az FP2-ben Norbi tovább tudott gyorsulni, és sikerült 2 percen belül teljesítenie a leggyorsabb körét, amivel új pályarekordot állított fel.

A pénteki időmérőedzésen is jól kezdett a Honda magyar pilótája, azonban a Q2-ben utolérte őt a balszerencse. Az 5-ös rajtszámú Civic-ben fékprobléma jelentkezett, ami miatt csak a 11. helyre tudta magát kvalifikálni Norbi. A pole-t végül a Tiago Monteirot helyettesítő Esteban Guerrier szerezte meg Nicky Catsburg, Rob Huff, Thed Björk és Yvan Muller előtt.

A nyitófutamon, a fordított rajtrácsnak köszönhetően, a Ladás Kevin Gleason indult az első helyről. Mehdi Bennani és Tom Chilton hamar megelőzték az amerikait, akik ezt követően hatalmas csatát vívtak a vezető pozícióért. A futamot végül Chilton nyerte meg a Sebastien Loeb Racinges Citroen C-Elysée-vel. Kevin Gleason WTCC-s pályafutása első dobogós helyét szerezte Katarban. A legjobb Volvós Thed Björk lett, akit ötödikként intettek le a kockás zászlóval, és így meglépett Michelisz Norbitól a bajnoki értékelésben. Norbi a tizenegyedik helyről rajtolva két pozíciót javított, és a kilencedik helyen ért célba a Hondával. Nagy Dani a 15., Szabó Dávid Zsolt pedig a 16. pozícióban teljesítette az első futamot.

16. Szabó Dávid Zsolt (Zengő Motorsport) +27.132

A főfutamon Esteban Guerrieri rajt-cél győzelmet aratott. Michelisz Norbi több helyet is javított, de Yvan Mullert nem sikerült megelőznie és a nyolcadik helyen ért célba a Hondával. Thed Björk a negyedik lett, és ezzel elhódította a világbajnoki trófeát. Mehdi Bennani defekt miatt kiesett, így Tom Chilton szerezte meg a független versenyzői címet. Nagy Dani a 13., Szabó Dávid Zsolt pedig a 15. helyen fejezte be a 12 körös futamot.