A hétvégén Argentínában versenyzett a túraautó-világbajnokság mezőnye. A nyitófutamon kisebb meglepetésre a Ladás Yann Ehrlacher diadalmaskodott, míg a főversenyen Michelisz Norbertet intették le elsőként a kockás zászlóval.

A nyitófutamon Yvan Muller 21 esztendős unokaöccse, Yann Ehrlacher indult a pole-ból. A francia pilóta remekül kapta el a rajtot, és maga mögött tudta tartani a Sebastien Loeb Racing Citroenjével versenyző Tom Chiltont. Michelisz Norbert a kilencedik pozícióból vágott neki 11 körös futamnak, azonban gyorsan elszálltak a pontszerzési esélyei, mivel Tiago Monteiro oldalról belecsúszott, aminek egy bal első defekt lett az eredménye. Tom Chilton megelőzte Ehrlacher, igaz ezt a manőverét szabálytalannak találták a versenybírák, így 5 másodperces időbüntetéssel sújtották. A Ladás Ehrlacher kivédekezte Mehdi Bennani támadásait, így végül megnyerte a nyitófutamot. A dobogó legalsó fokára a hazai közönség előtt autózó Esteban Guerrieri állhatott fel. A Zengő Motorsport mindkét pilótája célba ért; Nagy Dani a 12. lett, míg Szabó Dávid Zsolt a 13. pozícióban zárta pályafutása első WTCC-s futamát. Michelisz Norbi a kerékcserét követően visszatért a pályára, és egy kör hátrányban a 14. helyen ért célba a Hondával.

170717 wtcc n2

A főfutamon Nicky Catsburg és Michelisz Norbert indult az első sorból. A piros lámpák kialvása után a Volvós megőrizte a vezető helyét, azonban Norbit folyamatosan támadta csapattársa, Tiago Monteiro. Catsburg a hetedik körig magabiztosan vezette a futamot, amikor is defektet kapott. Michelisz Norbi ezt követően átvette a vezetést, és öt körrel később idei második futamgyőzelmét ünnepelhette. A magyar pilóta mögött Tiago Monteiro és Thed Björk látta meg a kockás zászlót.
Norbi ennek az eredményének köszönhetően feljött a bajnokság harmadik helyére.

„Egy kicsit el voltam keseredve a nyitófutam után, de tudtam, hogy keményen kell majd nyomnom.” –kezdte Michelisz Norbert. „Le szerettem volna rajtolni Nickyt, de tökéletesen védekezett és nem tudtam elkapni. Ezt követően folyamatosan nyomás alatt próbáltam tartani, de a defektjéig nem igazán tudtam utolérni. Nagyon sajnálom őt, de ugyanakkor boldog vagyok, mert idei második sikeremet arattam főfutamon, ami nagyon értékes pontokat jelent a bajnokságban.”