A 2017-es német túraautó-bajnokság (DTM) második fordulójának nyitófutamán Lucas Auer megszerezte idei második futamgyőzelmét, míg vasárnap Jamie Green ünnepelhetett a dobogó legmagasabb fokán.

Szombaton Lucas Auer legyőzhetetlennek bizonyult a Lausitzringen. A Mercedes 22 éves osztrák pilótája 1:16.193-as idővel megnyerte a délelőtti kvalifikációt, majd a futamon is rajt-cél győzelmet aratott a rózsaszínű Mercedes-AMG C 63 DTM-mel. Auer a start után folyamatosan növelni tudta az előnyét az őt üldözőkkel szemben. A kötelező bokszkiállásokat követően 7 másodperccel vezetett csapattársa, Robert Wickens előtt, aki a második rajtkockából vágott neki az 55 perc + 1 körös viadalnak. Az ezüstérmes pozícióért Wickens és a BMW-s Maxime Martin között zajlott a csata. A kanadai pilótának köszönhetően végül összejött a Mercedesnek a kettős győzelem, sőt Martin még a harmadik helyet is elbukta, amikor az Audis René Rast megelőzte őt a 36. körben. Mike Rockenfellert ötödikként, Gary Paffettet pedig hatodikként intették le a kockás zászlóval. Edoardo Mortara utolsóként állt ki kereket cserélni, és a hideg abroncsokon több pozíciót is veszített, de végül Mattias Ekströmöt megelőzve a hetedik helyen ért célba. A TOP 10-be még a Mercedeses Maro Engel valamint az Audis Jamie Green fért be.
Lucas Auer ennek a győzelmének köszönhetően már 34 ponttal állt Gary Paffett előtt a bajnoki tabellán.

170521 dtm n3

A vasárnapi időmérőn Robert Wickens bizonyult a leggyorsabbnak. A Mercedes-AMG kanadai versenyzője 1:16.299-es időt autózott a 3,478 méteres aszfaltcsíkon.
A piros lámpák kialvása után Wickens megtartott a vezető helyét Tom Blomqvist és Jamie Green előtt. Mattias Ekström valamint Mike Rockenfeller már rögtön az első kör végén kiállt a kötelező kerékcserére. Tom Blomqvist mellett Jamie Green és Gary Paffett is el tudott menni, ráadásul a BMW-s pilóta egy 5 másodperces büntetést is kapott, amiért kiugrott a rajtnál. A 16. körben Wickens is megérkezett a bokszba az új gumikért, ahogy Jamie Green is megkapta a friss abroncsokat az Audijára. Wickens a 9. pozícióban tért vissza a pályára, de miután mindenki lebonyolította a kerékcserét, a kanadai pilóta ismét az élre került. A tegnapi nap győztese, Lucas Auer az időmérőn csak a 15. helyet érte el, azonban a futamon több látványos előzést is bemutatott. Negyed órával a leintés előtt Jamie Green a célegyenes végén elment az első helyen autózó Robert Wickens mellett, később pedig Mattias Ekström is elkezdte támadni a Mercedesest. A 38. körben Ekström megelőzte Wickenst, így egyre biztosabbnak tűnt a kettős Audi-siker. Jamie Green végül megszerezte idei második-, pályafutása 15. futamgyőzelmét. Az Audi brit pilótája mellé Mattias Ekström és Robert Wickens állhatott fel a pódiumra.