A németországi Hockenheimringen elstartolt a Német Túraautó Bajnokság 2017-es évada. Mindkét futamon mindhárom márka képviseltette magát a dobogón.

Szombat a Mercedes-AMG osztrák versenyzője Lucas Auer remek formában autózott. A 22 éves pilóta a leggyorsabb volt a délelőtti második szabadedzésen, és az időmérő edzésen sem talált legyőzőre. Ő volt az egyetlen versenyző, aki 1 perc 31 másodperc alá tudott menni (1:30.849). Auer mögött két márkatársa, Gary Paffett valamint Edoardo Mortara vághatott neki az 55 perc + 1 körös futamnak.
Az első viadalon a Mercedeses pilóta magabiztosan versenyzett, és megőrizte a vezető helyét. A boxkiállásokat követően, a múlt hétvégén még a Nagy Futamon parádézó Timo Glock egyre közelebb került Auerhez, és az utolsó előtti körben megpróbálkozott egy előzéssel. A hajtűkanyarban Glock nekikoccant osztrák riválisának, de folytatni tudták a futamot. Auer nem haragudott a BMW-sre a manőver követően: „Ez az ütközés semmiség volt, ilyen az autóverseny. A futam után csak nevettünk a történteken. Nem volt semmi probléma.”
Mike Rockenfeller a 16. helyről vágott neki a futamnak, de a jó boxtaktikának köszönhetően a harmadik helyre kormányozta be az Audi RS5-öt. A 2013-as DTM-bajnok legutóbb a 2015-ös moszkvai futamon állhatott fel a pódiumra. A bajnoki címvédő Marco Wittmann a 10 pozícióban ért célba.

170507 dtm n2

A vasárnapi versenyen a BMW-s Timo Glock indulhatott az első rajtkockából, miután 1:31.406-os idővel megnyerte a délelőtti kvalifikációt. A piros lámpák kialvása után Glock megőrizte a vezető helyét, azonban a második helyről induló René Rast beragadt a rajtnál. Robert Wickens az első kanyarban lökdösődésbe keveredett, és nekicsúszott a gumifalnak. A baleset után beküldték a Safety Car-t, amíg Wickens Mercedesét eltakarították a pályáról. A biztonsági autós fázis után Timo Glock visszacsúszott a negyedik helyre, miután Jamie Green, Lucas Auer és Bruno Spengler is elment a citromsárga BMW mellett. Glock és Spengler szenvedtek, mivel Mattias Ekström és Edoardo Mortara is meg tudta előzni őket. A 10. kör környékén elkezdett szemerkélni az eső, ami miatt többen is hibáztak. A negyedik helyen autózó Edoardo Mortara a rázóköveken megcsúszott, de sikerült megfognia a Mercedest, így tudta folytatni a viadalt. A 18. körben rákezdett az eső, ezért sorba érkeztek meg a pilóták a boxutcába az esőgumikért. A legtovább Lucas Auer maradt kint a pályán a slickeken, de a 20. körben ő is megkapta a nedves aszfaltra alkalmas abroncsokat. A kötelező kerékcserék után az Audis Jamie Green állt az élen, megelőzve a BMW-s Marco Wittmannt és a Mercedeses Gary Paffettet. A 2005-ös bajnok Gary Paffettnek sikerült megelőzni Wittmannt, és elkezdhette üldözni az élen autózó Jamie Greent. A kockás zászlót végül Green látta meg elsőként, Paffett és Wittmann előtt.