Hazai sikerrel indult a TCR International Series 2017-es szezonja Grúziában, ugyanis a Tbiliszi-i születésű Davit Kajaia elsőként ért célba az első futamon. Kajaia mögött Ficza Ferenc lett a második, míg a kétszeres bajnok Stefano Comini a harmadik helyre kormányozta be az Audi-ját. Tassi Attila sokáig az ezüstérmes pozícióban autózott, de végül ötödikként teljesítette a távot.

Az Alfa Romeo Giulietta-val induló Davit Kajaia rajt-cél győzelmet aratott Rusztaviban. A második rajtkockából Tassi Attila vágott neki a 15 körös esős futamnak a M1RA Honda Civicjével. A 17 esztendős pilóta hatalmas csatát vívott Ficza Ferenccel, aki a Zele Racing Seat Leónjával szerepelt. Ficza a hatodik körben elment Tassi mellett, és folyamatosan csökkenteni tudta a távolságot Kajaia-val szemben. A M1RA csapat olasz pilótája, Roberto Colciago a Volkswagenes Jean-Karl Varnay-jal csatázott. Az olasz pilóta végül megelőzte francia ellenfelét, ráadásul csapattársát, Tassi Attilát is lehagyta. Ficza folyamatosan nyomás alatt tartotta Kajaia-t de végül nem sikerült átvennie a vezetést, így a grúz pilóta behúzta a győzelmet.

10. Gianni Morbidelli (Volkswagen Golf GTi)   +11.388

A második futamon fordított sorrendben álltak fel a pilóták a rajtrácsra. A pole-ból induló Giacomo Altoé jól kapta el a rajtot, míg Tassi Attila a negyedik helyre jött előre a M1RA-s Hondával. Az első kör végére Pepe Oriola és Hugo Valente is elment Altoé Volkswagenje mellett, amikor is Mat’o Homola kicsúszása miatt beküldték a Safety Car-t. Tassi Attila a biztonsági autós szakasz után megelőzte Altoét, és elkezdte üldözni a Craft-Bamboo-s pilótákat. Colciago és Ficza is Gianni Morbidellivel csatázott, és végül mindketten áthámozták magukat az olasz versenyzőn. A 49 éves Colciago a 11. körben elrontott egy féktávot, így Ficza újabb pozíciót javított. Egy körrel később a Zele Racing magyar pilótája James Nash mellett is elment, így már a 6. helyen autózott. Ficza Ferenc, Roberto Colciago és James Nash ezután fej-fej mellett haladtak, azonban a 15. körben a magyar versenyző kicsúszott, és feladta a viadalt. Oriola megtartotta a vezető pozíciót, és megnyerte a második futamot csapattársa, Hugo Valente előtt. A dobogó legalsó fokára Tassi Attila állhatott fel.