A német túraautó-bajnokságban szereplő három márka, az Audi, a BMW és a Mercedes-Benz egy háromnapos teszten vett részt a spanyolországi Monteblancoban található 3,357 kilométeres versenypályán.

Mindhárom márka két kocsival volt jelen a teszten. Az Audi versenygépeit Jamie Green és Mattias Ekström, a BMW M4-eseket Marco Wittmann, Bruno Spengler, Timo Glock és Augusto Farfus vezették, míg a vadonatúj Mercedes AMG C63 Coupét Gary Paffett, Paul di Resta, Robert Wickens és Christian Vietoris próbálhatta ki.

160228 dtm n2

Az első tesztnapot az Audis Mattias Ekström 1:21.614-es idővel zárt az élen. A svéd pilóta 179 kört tett meg a dél-spanyolországi aszfaltcsíkon. A második helyen Robert Vickens végzett 39 századdal elmaradva a top időtől. A harmadik leggyorsabb pilóta Bruno Spengler volt a BMW M4 DTM-mel.

6. Christian Vietoris (Mercedes AMG) 1:22.710 / 74 kör

A második napon Ekström ismét top időt autózott. A kétszeres DTM-bajnok 206 kört ment az Audi RS 5 DTM-mel, és 1:21.429-es idővel bizonyult a legjobbnak. A 2014-es bajnok, Marco Wittmann másodikként zárta a napot megelőzve az Audis Jamie Greent.

6. Bruno Spengler (BMW) 1:23.448 / 125 kör

A harmadik tesztnapon Timo Glock megdöntötte Ekström köridejét. A korábbi Forma-1-es pilóta 1:21.311-es idővel megfutotta a háromnapos teszt leggyorsabb körét. A német versenyző mögött Mattias Ekström és Paul di Resta végzett.

6. Gary Paffett (Mercedes AMG) 1:22.415 / 41 kör

Legközelebb április 5-8. között tesztelnek a DTM-es csapatok a Hockenheimringen, majd május 5-én szintén ezen a pályán állnak először rajthoz a 2016-os bajnokságban.