Nasser Al-Attiyah hatalmas előnnyel nyerte meg a 2020-as tereprally világkupa katari fordulóját. A Szalay Balázs – Bunkoczi László páros a nyolcadik helyen teljesítette a távot az Opel Grandland X-szel.

Február 22-27. között rendezték meg a tereprally világkupa katari futamát, a Manateq Qatar Cross-Country Rally-t. A versenyzőknek öt szakaszt kellett abszolválniuk, ami összesen 2198,95 kilométernyi távot jelentett, melyből 1426,28 kilométer volt a szelektív szakaszok hossza. Az első napon Nasser Al-Attiyah diadalmaskodott a Toyota Hilux volánja mögött. A katari pilóta 1:32:28-as időt autózott a közel 170 kilométeres nyitószakaszon. A második helyen a szaúdi Yazeed Al Rajhi ért célba, megelőzve a lengyel Jakub Przygonskit. Szalayék a 14. pozícióban zárták az első versenynapot.

A folytatásban Al-Attiyah tovább tudta növelni az előnyét, miután a második és a harmadik gyorson sem talált legyőzőre. A negyedik napon homokvihar tombolt a térségben, ami miatt a szervezők a 225 kilométeres távot 100 kilométerrel lerövidítették. Al-Attiyah defektet kapott, de így is a harmadik helyen ért célba, 5 perccel elmaradva a győztes Al Rajhitól.

A háromszoros Dakar-győztes katari versenyző végig remek tempóban autózott az embert és gépet próbára tevő sivatagi futamon, és végül több mint másfél órás előnnyel ért célba Yazeed Al Rajhi előtt. A dobogó legalsó fokára Jakub Przygonski állhatott fel. A lengyel pilótának ez volt az első versenye a Toyota Hilux-szal.
Az Opel Dakar Team párosa, Szalay Balázs és Bunkoczi László a nyolcadik helyen teljesítette a katari viadalt.

„Nagyon örülünk ennek a győzelemnek. Nem volt könnyű ez a verseny, és a navigációra is oda kellett figyelni. A gumik nagy igénybevételnek voltak kitéve, az utolsó szakaszon három kerekünk is leeresztett. Az utolsó 50 kilométeren elment a nyomás az abroncsokban, és két defektes kerékkel gurultunk át a célvonalon. A nehézségek ellenére sikerült nyernünk, és vezetjük a bajnokságot, ezért nagyon boldogok vagyunk.” –nyilatkozta Nasser Al-Attiyah, aki hetedik alkalommal tudott győzni hazájában.

A Manateq Qatar Cross-Country Rally végeredménye:
1. Nasser Al-Attiyah – Mathieu Baumel (Toyota Hilux)   11:48:56.0
2. Yazeed Al Rajhi – Michael Orr (Toyota Hilux)   +1:31:40.0
3. Jakub Przygonski – Timo Gottschalk (Toyota Hilux)   +2:01:23.0
4. Ahmed Al-Kuwari – Manuel Lucchese (CanAm Maaverick X3)   +3:36:13.0
5. Saleh Alsaif – Ali Hassan Obaid (CanAm X3 2019)   +3:47:10.0
6. Khalid Al Mohannadi – Sebastien Delaunay (Polaris RZR 1000 Turbo)    +3:50:34.0
7. Kees Koolen – Sege Bruynkens (OT3 Overdrive)   +3:59:06.0
8. Szalay Balázs – Bunkoczi László (Opel Grandland X)   +4:41:37.0
9. Aleksey Shmotev – Andrey Rudnitski (CanAm Maverick)   +6:30:56.0
10. Mohammed Al Harqan - Vili Oslaj (CanAm Maverick X3)   +7:44:05.0

A tereprally világkupa március 20-26. között az Abu Dhabi Desert Challenge-el folytatódik.