Vasárnap ért véget a 2020-as Africa Eco Race, ahol remekül szerepeltek a magyar versenyzők. A Kovács Miklós – Czeglédi Péter – Ács László alakulat megnyerte a kamionosok kategóriáját, míg Fazekas Károlyék a második helyen végeztek.

Az Africa Eco Race idén is a hagyományos Dakar Rally útvonalán zajlott. A viadal január 7-én startolt el Marokkóból, majd több mint 6500 kilométer megtétele után a mezőny január 19-én megérkezett Dakarba, a Rózsaszín-tóhoz. A Qualisport Racing egysége tiezdik alkalommal állt rajthoz az Africa Eco Race-en, és 2010 után idén ismét győzni tudott a kamionosok között. Kovácsék az összetettben is előkelő helyen zártak a Scania Qualisport Torpedo-val, ugyanis ezüstérmesek lettek a futamon diadalmaskodó Patrick Martin – Lucas Martin francia duó mögött.

A Fazekas Motorsport alakulata először állt rajthoz ezen az eseményen. A Fazekas Károly – Horn Albert – Csákány Péter hármas a második lett a monstrumok között a Scaniával, míg az abszolútban a harmadik pozíciót érték el.

A Varga Imre – Toma József kettős számára sajnos idő előtt ért véget a futam, miután a BMW X6 RR-ben csapágyas lett a motor.