Kisebb meglepetésre a litván rallybajnok, Vaidotas Žala nyerte meg a 2020-as Dakar Rally első szakaszát. A MINI-vel induló pilóta Stéphane Peterhenselt, valamint Carlos Sainz-cot tudta megelőzni a Jeddah – Al Wajh közötti távon.

Vaidots Žala és navigátora, Saulius Jurgelenas 3 óra 19 perc és 4 másodperc alatt teljesítette a Vörös-tenger partján kijelölt 319 kilométeres mért távot. A MINI All4 Racinggel versenyző litván páros mögött „Mr. Dakar”, azaz Stéphane Peterhansel ért célba. A francia versenyző 2 perc 14 másodperccel maradt el a szakaszgyőztestől. A harmadik időt Carlos Sainz autózta a MINI JCW Buggyval. A spanyol közel 3 percet kapott Jurgelenastól. Nasser Al-Attiyah három defektet is összeszedett, de így is a negyedik helyet szerezte meg a Toyota Hilux volánja mögött. Fernando Alonso a tizenegyedik idővel nyitotta pályafutása első Dakarját. Jakub Przygonski technikai gondokkal küzdött, míg Romain Dumas autója porig égett.

10. E.Van Loon – S.Delaunay (Toyota Hilux)   +00:13.58

A motorosok között az ausztrál Toby Price kezdett a legjobb, míg a quadosoknál a chilei Ignacio Casale diadalmaskodott. A kamionosok mezőnyében az Anton Shibalov – Dmitrii Nikitin – Ivan Tatarinov Kamazos trió száguldott végig elsőként a mai távon. Az SSV kategóriában a lengyel Aron Domzala – Maciej Marton duó bizonyult a legjobbnak a nyitószakaszon.

Holnap az Al Wajh – Neom közötti 367 kilométeres táv vár a mezőnyre.

Fotó: @dakar