Carlos Sainz nyerte a 40. Dakar Rallyt. A ’Matador’ a két rally-világbajnoki címe mellett, immár két Dakar-győzelem is büszkélkedhet.

Szombaton egy 120 kilométeres szelektív szakasz várt a mezőnyre. Carlos Sainz 46 perces előnnyel vágott neki a távnak, miután pénteken Stéphane Peterhansel eltalált egy fát, ami megrongálta a Peugeot 3008DKR Maxi kormányművét. A córdobai zárószakaszon a Toyota Gazoo Racing SA dél-afrikai pilótája, Giniel de Villiers volt a leggyorsabb, Stéphane Peterhansel és Nasser Al-Attiyah előtt. A legjobb tízbe még Lucio Alvarez, Peter van Merksteijn, Jakub Przygonski, Martin Prokop, Sebastian Halpern, Carlos Sainz és Khalid Al Qassimi fért be.

Carlos Sainz a tizennégy szakaszból csupán egyet nyert meg, azonban komolyabb hiba nélkül teljesítette a távot. A spanyol mögött Nasser Al-Attiyah lett az ezüstérmes, míg Giniel de Villiers a dobogó legalsó fokára állhatott fel. A ’Matador’ 2010 után tudott ismét diadalmaskodni a legendás Dakar Rallyn.

180120 dakarrallyss14 n2

„Ez egy nagyon nehéz verseny volt számomra.” –kezdte Sainz. „Valószínűleg ez volt a legnehezebb Dakar, amin részt vettem. A szervezők egy igazán izgalmas útvonalat jelöltek ki, ami hihetetlenül nehéz szakaszokat tartalmazott. Az utolsó két gyorsasági, valamint a perui szakaszok roppant bonyolultak voltak. Természetesen Lucas és én is nagyon boldogok vagyunk, hogy sikerült megnyernünk ezt a rallyt. Ugyanez vonatkozik a csapatra is, akik remek munkát végeztek végig a verseny során. A Peugeot 3008DKR Maxi talán a legjobb off-road versenyautó, amit valaha is vezettem. Köszönöm mindenkinek, aki támogatott minket ebben a projektben, és hatalmas köszönettel tartozok a Peugeot Sportnak is.”

180120 dakarrallyss14 n3

A motorosok mezőnyében az osztrák Matthias Walkner diadalmaskodott. A Red Bull KTM versenyzője közel 17 perccel végzett az argentin Kevin Benavides előtt. A harmadik helyért járó trófeát az ausztrál Toby Price vihette haza. Gyenes Emánuel a 23., míg Saghmeister Gábor 79. helyen ért célba a 40. Dakar Rallyn.

180120 dakarrallyss14 n4

A quadosok között Ignacio Casale 2014 után ismét győzni tudott a Dakaron. A chilei versenyző több mint másfél órával nyert az argentin Nicolas Cavigliasso előtt. A kategória harmadik helyezettje a szintén argentin Jeremias Gonzalez Ferioli lett.