Nasser Al-Attiyah idei negyedik szakaszgyőzelmét könyvelhette el a Dakaron. Stéphane Peterhanel összetörte a Peugeot-ját, míg spanyol csapattársa, Carlos Sainz továbbra is magabiztosan vezet az összetettben.

Nasser Al-Attiyah 5 óra 2 perc 22 másodperc alatt teljesítette a San Juan – Córdoba közötti 369 kilométeres szelektív szakaszt. A katari mögött Lucio Alvarez valamint Giniel de Villiers ért célba. Carlos Sainz a hatodik pozícióban teljesítette a távot, de az összetettben így is megőrizte a vezető helyét. Stéphane Peterhansel 78 kilométerrel a rajt után eltalált egy fát, ami megrongálta a Peugeot 3008DKR Maxi kormányművét. ’Mr. Dakar’-nak előbb Cyril Despres, majd a Peugeot szervizcsapata is segített az autó javításában, de így is több mint 1 órát veszített, és az összetettben visszacsúszott a negyedik helyre.
Bernhard ten Brinke remekül kezdte a napot, mivel a szakasz első felében még a mezőny egyik leggyorsabb pilótája volt, azonban később utolérte a technika ördöge, így kénytelen volt feladni a versenyt. A holland pilóta kiesése után a Toyota Gazoo Racing SA másik versenyzője, Giniel de Villiers örökölte meg a bronzérmes pozíciót az összetettben.

5. J.Przygonski – T.Colsoul (Mini All4 Racing) +02:46.32

A motorosoknál az ausztrál Toby Price diadalmaskodott, de a versenyt továbbra is a Red Bull KTM osztrák versenyzője, Matthias Walkner vezeti. A quadosok mezőnyében az argentin Jeremias Gonzalez Ferioli bizonyult a leggyorsabbnak, míg az összetettet magabiztosan vezető Ignacio Casale a harmadik helyen ért célba. Az SxS kategóriát továbbra is a brazil Reinaldo Varela – Gustavo Gugelmin páros uralja. A kamionosok között Federico Villagraék búcsúztak a versenytől, így Eduardo Nikolaevék közel 4 órás előnnyel vezetnek Siarhei Viazovichék előtt.

A 40. Dakar Rally utolsó, córdobai szakaszán egy 120 kilométeres szelektív szakasz vár a mezőnyre.